4 pillér stratégia, hogy a vállalkozás egyensúlyban legyen.

Martonosi Edit

4 pillér stratégia, hogy a vállalkozás egyensúlyban legyen.

A legtöbb cégvezető szinte állandó mókuskerékben él. Balanszírozás a napi feladatok, az irányítással kapcsolatos ügyek és a hosszú távú döntések között. Folyamatos kihívást jelent a munkaerő megtartás vagy éppen a bevétel generálás dilemmája. Gondolom ismerős a helyzet.

Mindez olyan állandó terhelés alatt tartja az egyént, amelyből sokan nem tudnak tudatosan kilépni. Gyakran előfordul, hogy arra sincs idő, hogy az ember tiszta fejjel átgondolja a következő időszakot.

Azonban ahhoz, hogy a vállalkozás biztonságban legyen, és ne ad hoc döntéseken múljon a jövő, átgondolt stratégiára van szükség.Az alábbiakban röviden tekintsük át azt az eszköztárat, amit az elmúlt években kialakítottam annak érdekében, hogy a vállalkozás egyensúlyban maradhasson. Mindez ráadásul hosszú távon.

1. CÉGES NYUGDÍJPILLÉR A VÁLLALATVEZETŐKNEK

A ketyegő nyugdíj bombáról a legtöbben csak akkor vesznek tudomást, amikor megérkezik az első hivatalos jelzés a leendő nyugdíj összegéről. Akkor azonban már nem lehet visszatekerni az idő kerekét. Javaslom, hogy cégvezetőként, tulajdonosként építsük fel együtt a céges nyugdíjportfóliót, hozzunk  létre saját munkaerő megtartó és ösztönző programot a kulcsemberek, top vezetők számára.

2. JUTTATÁS A BIZTOS MUNKAERŐ BÁZISA

A munkavállalók szerint jelenleg a legértékesebb béren kívüli juttatás az egészségbiztosítás.

Mit jelent ez? Professzionális egészségügyi ellátási háttér call-centerrel, szűrő csomagokkal, gyors szervezéssel a járóbeteg ellátástól, akár a nagy értékű képalkotó diagnosztikáig, vagy a konkrét műtéti beavatkozások megszervezéséig.

Cégek, vállalatok esetén is versenyeztetjük a piacot, hogy privát egészségügyi szolgáltatók segítsék a gyógyulását és az egészség megőrzését! Mindezt azért, hogy az összes dolgozó a lehető legkevesebb időt töltse táppénzen. Megéri.

3. VÉDŐHÁLÓ A CÉGES VAGYON MEGTARTÁSÁRA

Mi történik, ha váratlanul meghal egy cégvezető vagy tulajdonos? Mi történik, ha egy komoly betegség miatt hónapokig nem tudja irányítani vállalkozását? Vajon készül-e profi B terv ezekre az esetekre?

Egyre több cég ismeri fel, hogy vagyonát kizárólag védelmi stratégiával tudja megőrizni. Mégpedig olyannal, amellyel körbe lehet bástyázni a cégtársakat, a családtagokat vagy egy váratlan tragédia esetén zökkenőmentes működést, tiszta, átlátható helyzetet teremt. Ez  a biztonság igazi  garanciája minden érintett -cégtárs, munkavállaló és családtag, örökös – számára.

4. CÉGES KIADÁSOK RENDSZEREZÉSE

Számos cégnek nincs erőforrása ahhoz, hogy valaki folyamatosan monitoringozza a vállalkozás biztosítási szerződéseit. Ideértve az évfordulókat, a díjakat, az indexálást, így az erre szánt kiadások egyre csak nőnek.

Miért? Mert a meglévő elavult megoldások alulbiztosítottságot eredményezhetnek és kockázatban tartják a vállalkozást! Ezen kívül az évente jelentkező akár milliós plusz kiadások átcsoportosításával sokkal innovatívabb, aktuálisabb pénzügyi kérdéseket lehet megoldani. Ilyen például a kibervédelem, a céges vagy vezetői felelősségbiztosítások rendszerének felépítése.

Mit tehet cégvezetőként a vállalkozása biztonsága érdekében?

A fenti négy pillér egy átfogó biztonsági stratégiát kínál vállalatok számára, beleértve a vállalkozását is.

19 vállalati pénzügyi szakértői pozícióban eltöltött év megtanított arra, hogy mi kell a sikerhez. Először is egy egyszerű, tűpontos tervre és egy független pénzügyi szakemberre van szükség, hogy átlátható, gyors vagyonképzési pályára álljon egy egyéni vagy társas vállalkozás.

A Vagyonépítő Konzultáción együtt átbeszéljük ezt az átfogó tervet, személyre szabottan a vállalkozására.

Mit jelent a Vagyonépítő Konzultáció? 

A tudatos vállalati és vállalkozói VAGYONÉPÍTÉS egy egyszerű pénzügyi tervezési modellen alapul. Ennek célja, hogy készpénzt- és vagyonállományt teremtsen a cégvezetők, a tulajdonosok és a családtagjaik részére.

Mi várható egy vagyonépítő konzultáción?

  • Átvilágítjuk a cég emberi erőforrásait
  • Feltérképezzük a „kritikus pozíciókat”
  • Körbe bástyázzuk a cégvezetők és a tulajdonosok üzletrészeit
  • Pénzügyi megoldásokkal szolgáljuk a cégvagyon megőrzését, tovább örökítését
  • Biztosítási audittal aktualizáljuk a cég, vállalkozás jármű, ingatlan-és egyéb vagyonát
  • A legmodernebb pénzügyi megoldásokkal szolgáljuk a FEJLŐDÉST

Találkozzunk, és megmutatom, hogyan válhat az évtizedek cégépítő munkája valós vagyontömeggé.

Megosztás

Start typing and press Enter to search